Kubilas yra neatsiejamas nuo pramogų ir malonumo: gera kompanija, linksmi pokalbiai, ūpą kelianti šiluma, dėl kurios bet koks oras visai nebaisus, ir galimybė sėdėti kubile tiek, kiek pačiam norisi! Tačiau yra žmonių, kuriuos nuo pramogų kubile atbaido mintis sėdėti tame pačiame vandenyje su kitais žmonėmis, tarp kurių gan dažnai būna visiškai nepažįstamų. Jiems tai atrodo nehigieniška, nepriimtina ir jokia sveikata net nekvepia.
Ar tikrai kubilas ir higiena yra nesuderinami dalykai, o kubilu besinaudojantys žmonės dėl pramogos nekreipia dėmesio į švaros poveikį savo ir kitų sveikatai?
Mokslinis faktas – bakterijų yra visur
Pirmiausia svarbu pripažinti tokį nenuginčijamą faktą – ant kiekvieno, netgi paties švariausio žmogaus kūno yra bakterijos, mikrobai, išsiskiriantis prakaitas ir riebalai. Tokia sąvoka kaip sterilus žmogus tiesiog neegzistuoja. Netgi tokiose vietose kaip operacinė, kur taikomi patys griežčiausi higienos reikalavimai, siekiama ne visiškai panaikinti, o maksimaliai sumažinti mikrobų kiekį. Todėl jei turite asmeninių tiesų ar įsitikinimų, kurie nuginčija nenuginčijamą faktą apie bakterijų buvimą, tokiems žmonėms patariame susilaikyti nuo pramogų kubile. Kubile, kaip ir ant opercinės stalo nerasite nei 100 % antibakterinio paviršiaus, nei ramybės savo viduje, jei nuolat kamuoja klausimai, ar šis kubilas švarus, ar aš vėliau kuo neapsikrėsiu.
Bakterijų yra visur, net ir karštame vandenyje
Kubilas – tai sąlyginai nedidelės apimties ir gylio talpa, kurioje naudojimosi metu nuolat burbuliuoja pasirinkto karštumo vanduo. Išties yra bakterijų, kurios atsparios karštam vandeniui. Pavojingiausia iš jų – „legionella“, galinti sukelti ūmią infekcinę ligą legioneliozę. Tačiau jei manote, kad šią bakteriją galima pasigauti tik karštame kubile, klystate, nes jų yra karšto ir šalto vandens tiekimo sistemose įvairiose Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Jos naikinamos ar jų kiekis minimaliai sumažinamas pasirinktomis dezinfekcijos priemonėmis.
Retai, tačiau pasitaiko žmonių, kuriems karštas kubilo vanduo, susimaišęs su kitų žmonių mikrobais ir ypač jei kubile buvo naudojami chemikalai, sukelia išbėrimą. Taip nutinka dėl plačiai paplitusios bakterijos „pseudomonas aeruginosa“, o išbėrimą gali lydėti niežėjimas, pūslelės. Šiuos simptomus palengvina įprastas kremas, o pats išbėrimas paprastai praeina savaime.
Taigi akivaizdu, kad tiek kubilo, tiek žmonių higiena yra labai svarbi. Juk niekas nenori, kad romantiškas savaitgalis kubile ar vaiko gimtadienis su pliuškenimusi kubile pasibaigtų sveikatos problemomis. Jei mintis sėdėti tame pačiame kubile su kitais žmonėmis jums kelia įtarimų dėl to, ar tai tikrai sveika ir higieniška, elementarus dėmesys asmeninei švarai išsklaido daug abejonių ir užbėga galimiems rūpesčiams už akių.
Dušas prieš ir po kubilo – taisyklė nr. 1
Viena iš pagrindinių taisyklių – prieš įlipant į kubilą ir išlipant iš jo kiekvienam žmogui nusiprausti po dušu. Ne veltui lygiai tokia pat taisyklė galioja ir einant į viešą baseiną, nes tai yra elementari higiena. Dušas nuplauna nešvarumus, prakaitą ir išties žymiai sumažina riziką pakenkti savo ir kitų sveikatai. Todėl nepatingėkite ir patys bent trumpam palįsti po dušu bei paraginkite tai padaryti kitus žmones, kurie kartu su jumis naudosis kubilu. Tai lygiai taip pat svarbu, jei kubilas nuomojamas vaikų gimtadienio šventei.
Taip pat labai svarbu, kad į kubilą liptumėte apsivilkę maudymosi kostiumus, o pačiame kubile nesėdėtų daugiau žmonių nei leidžia kubilo dydis. Dėl didesnio žmonių skaičiaus yra ir daug glaudesnis kontaktas, be to, kubilas gali nebepajėgti veikti visišku pajėgumu, kas gali turėti įtakos vandens filtravimo sistemai. Todėl geriau kantriai palaukti savo eilės nei paskui turėti rūpesčių su sveikata.
Lauko kubilas taip pat turi naudojimosi taisykles
Kad lauko kubilas suteiktų visišką malonumą, o po sėdėjimo kubile jūsų fizinė, emocinė sveikata būtų geresnė, pateikiame dar keletą taisyklių, kurios yra svarbios naudojantis kubilu:
- nesinaudokite kubilu, jei šiuo metu sirguliuojate, turite infekciją, atvirų žaizdų,
- nekiškite galvos į vandenį kubile, o sėdėdami kubile stenkitės, kad vanduo nepatektų jums į burną,
- sausai išvalykite ausis prieš ir po kubilo – taip išvengsite ausų infekcijos,
- moterims – nesinaudokite kubilu esant menstruacijoms,
- moterims – jei šiuo metu laukiatės, ypač jei yra pirmasis nėštumo trimestras, prieš naudodamasi kubilu pasitarkite su savo gydytoju,
- jei šiuo metu ar visai neseniai viduriavote ar sirgote, pvz., Roto virusu, primygtinai patariame nesinaudoti kubilu,
- pasinaudoję kubilu, uždenkite jį dangčiu, kad į vandenį nepatektų nešvarumų iš aplinkos, o kubilu galėtumėte sėkmingai naudotis ir kitą dieną.
Daugiau išsamesnės informacijos, kaip saugiai naudotis kubilu, kad būtų išsaugota jūsų sveikata, sužinosite paspaudę ant Naudojimo taisyklės.
Reguliarus profilaktiškas kubilų valymas – didesnei higienai užtikrinti
Švarūs kubilai mums yra toks savaime suprantamas ir nediskutuotinas dalykas, kad jų higienos neiškeliame kaip išskirtinio KUBILAS KIEME privalumo. Kiekvienas kubilas kaskart po naudojimosi yra kruopščiai išvalomas. Tai darome tik mes patys, nes lauko kubilas mums yra pažįstamas lyg penki pirštai. Kruopščiai išvalome ne tik paviršių, bet net aplink kiekvieną kranelį – visur, kur tik galime pasiekti fiziškai. Kai kada – net su dantų šepetuku. Naudojame patikrintas chemines priemones, kurios ne tik veiksmingai nuvalo nešvarumus, bet ir sunaikina dalį bakterijų. Tik tokiu būdu galime būti visiškai tikri, kad pas kitą klientą lauko kubilas nukeliaus švarut švarutėlis.
Be to, KUBILAS KIEME reguliariai profilaktiškai valo kiekvieną kubilą, įskaitant ir jo viduje esančią vandens sistemą. Tam mes taip pat naudojame chemines medžiagas, kurias paskui gausiai nuplauname vandeniu.
Nuo pat 2015 m., kai užsiimame kubilų nuoma, neturėjome nė vieno atsiliepimo iš klientų, kad po sėdėjimo kubile jų ar jų vaikų sveikata pablogėjo, atsirado išbėrimas, alergija ir pan. Taip yra dėl to, kad atsakingai žiūrime į kiekvieną savo darbo aspektą.
Asmeniniai lauko kubilai – nešvaresni
Tyrimai rodo, kad lauko kubilai, pastatyti nuosavuose namuose, yra labiau užteršti nei tie, kurie naudojami nuomai. Taip yra dėl to, kad neretai pritingima išvalyti kubilus, ypač jei juo naudojasi tik šeimos nariai ir artimi draugai. Tačiau higiena egzistuoja ir tarp šeimos narių, todėl privačių kubilų savininkus visada raginame neatidėlioti ir kaskart tinkamai išvalyti savo kubilą. Jei savo kieme turite kubilą ir abejojate jo higiena, teikiame kubilo priežiūros paslaugas, tad susisiekite su KUBILAS KIEME , ir jūsų kubilas vėl blizgės lyg naujas!
Čia galite paskaityti bei pažiūrėti video, kaip dar yra susiję kubilas ir sveikata.