Kaip vyksta kubilu gamyba – paprastai gaminami kubilai


Šiame straipsnyje aprašysiu stiklo audinio pluošto kubilui gamybą, kadangi man pasisekė sudalyvauti asmeniškai ir prisidėti prie kubilo gamybos proceso.

Mobilaus kubilo nuomai pasirinkau stiklo audinio pluošto kubilą su medine išorine apdaila ir išorine krosnimi. Mano pasirinkimus lėmė praeities praktika ir patirtys bei, aišku, padarytos išvados.

Plastikiniai kubilai pirmiausia pasižymi lengvu ir paprastu naudojimu. Juos ne tik lengva išplauti ir valyti, bet jis ir tiesiogine žodžio prasme, svoriu, yra lengvas. Mėlyna plastiko spalva harmonizuoja. Mėlyni plastikiniai kubilai  spinduliuoja švarumo ir higieniškumo pojūtį, nors tamsi plastiko spalva būtų praktiškesnė nešvarumų atžvilgiu vandenyje, bet mano požiūriu nugalėjo harmonija prieš praktiškumą.

Plastikiniai baseinai = plastikiniai kubilai. Pagrindinis skirtumas – vandens tūris ir nuolatinė priežiūra. Tad mano pasirinkimas stiklo audinio plastikas.

Kodėl stiklo audinio plastikas, o ne propileninis? Dėl to, jog tik stiklo audinio pluošto kubilai yra vientisi, be jokių sudūrimo ir litavimo siūlių, kurie galėtų plyšti ar įtrūkti nuo dažno kilnojimo, nuo priekabos veiksnių ar didelių vandens temperatūros skirtumų. Antroji priežastis – tik su stiklo audinio pluošto plastikais galima gauti uždarus suoliukus. Visa tai padeda taupyti kliento vandens bei laiko sąnaudas, kadangi reikalingas trumpesnis šildymo laikas dėl mažesnio kiekio vandens kubile.

Taip pat šiame kubile sumontavome LED apšvietimą kubilo dugne. Šį apšvietimą pasirinkau dėl to, kad dažniausiai žmonės išsinuomoję kubilą, juo naudojasi tamsiuoju paros metu. Apšvietimas sukuria jaukumo atmosferą kaitinantis kubile, kai vanduo nušvinta įvairiomis spalvomis.

Kubilų gamyba

Stiklo audinio kubilų gamyba nėra labai sudėtingas dalykas. Tikrai padaromas kiekvienam nagingam ir kruopščiam žmogui. Svarbiausia turėti reikiamas medžiagas ir kubilas pagaminamas per gerą darbo dieną, vienam žmogui. Kiek bendravau su gamintoju, su kuriuo dalyvavau kubilo gaminimo procese, tai jo teigimu, jo asmeninis rekordas yra 3 kubilai per 12 valandų.

Principas paprastas – stiklo audinio indas (nuotraukoje mėlynos spalvos) sujungiamas su tvirtu pagrindu, kad taptų vientisu daiktu. Štai ir visa kubilo gamyba 🙂

Šnekant konkrečiau, tai pasiruošėme pagrindą, ant kurio turi stovėti kubilas. Indą pasidėjome ant pagrindo ir jį išlyginome.

Plastikiniu kubilu gamyba

Šį pagrindą, mano asmeniniu prašymu, sutvirtinome, prisukdami iš viršaus OSB plokštę, kad pagrindas būtų tvirtesnis ir, kad galėčiau apšiltinti kubilą putų polistirolu. Tam, kad jis nekristų laukan ir laikytų šilumą.

Kaip matote viršutinėje nuotraukoje, indo viršutinėje dalyje yra tokia pilkesnė justa. Tai vieta, kur visu perimetru yra sujungiami kubilai su pagrindu.

Vienoje vietoje, kur jungiasi vandens vamzdžiai ir led apšvietimas, palikome neuždarytą vietą iš apačios, kad esant kokiems avariniams atvejams, būtų galima taisyti. T.y., atskiras dangtelis su galimybe jį atidaryti.

lauko kubilai

Taigi, indą išcentruojame ant pagrindo, kad jis būtų viduryje. Nes jei čia suklysite, paskui nesuvesite lentų, darant apdailą ir galima sugadinti daug medžiagų. Aišku pasitikrinate ir horizontalaus pagrindo lygumą.

Kai išlyginome ir išcentravome, montuojame 4-6 kontrolines dailylentes, jungiančias indą ir kubilo pagrindą. Kurios yra vienodai nutolusios viena nuo kitos apskritimo ilgyje. Pasitikriname dar kartą su gulščiuku visus lygumo rodmenis. Jei viskas atrodo teisingai, galima sveikinti su naujuoju gaminiu.

Dažniausiai kubilų gamintojai, plastikinių kubilų nešildo. Tačiau, jei klientas pageidauja, gamintojas siūlo apipūsti kubilo indą uždarų porų poliuretanu. Taip, tai apšiltinimo medžiaga, kuri dar net suriša visą indą ir saugo šilumą. Bet apšildymas poliuretano putomis papildomai kainuoja tokiam indui apie 300 eurų. Aš nusprendžiau apšildyti polistirolu ir besiplečiančiomis putomis (makrofleksu). Šitas sprendimas man kainavo apie 20 eurų. O rezultatas stulbinantis. Per 12-ka valandų, kai lauke buvo jau vėsus ruduo, apie 5-6 laipsnius šilumos. Vandens temperatūra nuo 43- ijų laipsnių nukrito iki 38-nių. Iš patirties, mediniame kubile vanduo per naktį labiau atvėsdavo.

kubilo gamyba

Polistirolą pjausčiau tiesiog su rankiniu pjūklu smulkiais dantukais.

Nuotraukos kairės pusės apačioje matosi kontrolinė lentelė, kai lyginome pagrindą su kubilo indu. Sienelės apšiltintos po 5 cm polistirolo, o dugnas po 20 cm.

kubilai

Taip atrodo žiūrint šonu į apšildymą ir kubilo apdailą. (nuotrauka apačioje)

Polistirolu apšiltintas kubilas

Apšildžius kubilą polistirolu matuojamas apdailos ilgis, nuo indo viršaus ir pagrindo. Pasiruošiame apdailos medžiagų, t.y. susipjaustome reikiamo ilgio ir susistatome aplink kubilą, kad galėtume efektyviai atlikti apdailą. Kai medžiagos paruoštos, tiesiog pradedame montuoti dailylentes nuo pasirinktos vienos kontrolnės lentos.

Mano nuomojamo lauko kubilas identiškai atitinka specifikacijas pateiktas šiame straipsnyje. Geresnio už šį variantą dar neteko sutikti.