Ar visos sodybos tinkamai rūpinasi kubilais?


baseinai ir jų priežiūra

Kubilo vandens priežiūra vienas iš svarbiausių dalykų turint kaitinimosi kubilą. Kubilai kaip ir baseinai, skirtumas pagrinde tik vandens tūris. Tad siekiant saugoti savo sveikata svarbu filtruoti vandenį ir naudoti chemines priemones išlaikyti geram vandeniui.

Kaip jau minėjau, kubilai ir baseinai skiriasi vandens tūriu. Ir tai reiškia ne tik didesnes cheminių medžiagų dozes, bet ir didesnį ir ilgesnį reakcijos laiką.

Asmeniškai aš, esu už natūralumą. Mano požiūriu geriau dažniau keisti vandenį, nei naudoti chemines medžiagas, kurios manau irgi turi įtakos besimaudančiajam vandenyje, čia šnekant apie kubilo vandens pakeitimą. Kubile – galite vandenį keisti nors kas dvi dienas, baseine Jūs to manau nepadarysite. Nes pažiūrėjus į vandens kiekį, greitai persigalvosite keisti vandenį. :))

Vandens priežiūra – nėra labai sunki užduotis, JEI vandens balansas išlaiko pusiausvyrą. Naudojantis lauko kubilu, svarbiausia užtikrinti vandens skaidrumą, tyrumą ir jo švarumą. Kaip tai padaroma??  Tiesiog sureguliuojant vandens pH ir dezinfekcijos priemonių (chloro, bromo, PristineBlue, aktyvaus deguonies) normas vandenyje. Reguliarus dezinfekcijos priemonių, vandens pH ir bendro šarmingumo lygio palaikymas kontroliuoja bakterijas ir vandens rūgštingumą.

Kubilai, kuriems reikalinga vandens kokybės priežiūra, juose reguliuojame  vandens užterštumą, jo skaidrumą, ir organinius procesus kurie vyksta pačiame vandenyje nuo aplinkos net poveikio.

Cheminės priemonės:

Greitai tirpstantis chloras – vandens dezinfekcijai. Jei dažniau keičiate vandenį ir vanduo kubile laikosi kokia savaitę. Jei vanduo neišleidžiamas ilgiau, kaip baseinuose tai naudosime – lėtai tirpstanti chlorą arba aktyvų deguonį.

pH minus (pH plius) – skirtas palaikyti pastovų ir neautralų vadinama vandens lygį. Gal atsimenate iš mokyklos yra rūgštys ir šarmai, tad jų balansas yra neutralumas :)))). Rūgštinė terpė pasižymi kai pH matuoklis rodo arčiau 1-eto, o šarminė terpė – arčiau 14-ikos. Neautralu yra 7.

Algicidas (butinai neputojantis) – ši medžiaga naikina dumblius. Dumbliai – mikroorganizmai, išskiriantys nepageidaujamas organines medžiagas, kurios yra ideali terpė bakterijoms ir grybeliams.Kovojant su dumbliais, dažniausia naudojamas chloras, bet jis gali būti bejėgis prieš dumblių liekanas, kurios kaupiasi filtre. Todėl čia į pagalbą „ateina“- algicidas, kuris papildo chlorą. Algicidas šalina visus populiariausius baseinų dumblius ir efektyviai kovoja prieš ilgai išliekančias dumblių nuosėdas.

Flokuliantas, skystas – šalina vandens drumstumą ir padaro vandenį skaidrų

Drumzlumo priežastis – smulkios purvo dalelės, kurios paverčia vandenį prastos spalvos, bei gali slėpti bakterijas ir virusus.  Flokuliantai sukuria labai mažas flokules, kurios nusėda ant baseino dugno, kur medžiagos yra išsiurbiamos. Pastoviam vandens skaidrumui palaikyti yra būtina tinkama filtravimo sistema, nes visos medžiagos nusėda ant dugno, ir jei nenaudojami valymo įrenginiai, įlipus į vandenį, jie vėl susimaišys.

vandens skiadrumas

Reguliariai vandens dezinfekcijai yra naudojamas chloras, bromas arba aktyvus deguonis (lėtai tirpstančios tabletės ir greitai tirpstančios granulės), vandens pH stabilizatorius (pH minus), algicidas prieš dumblius ir flokuliantas vandens skaidrinimui. Vandens priežiūros priemonių reikia ne tik kasdienei kubilo vandens priežiūrai, bet ir retkarčiais pasitaikančioms “šoko” procedūroms:

Kubilo vandens šokui atlikti naudojamas greitai tirpstantis chloras, bromas arba aktyvus deguonis, priklausomai nuo dezinfekcinių priemonių pasirinkimo. Net kruopščiausi kaitinimosi kubilų savininkai karts nuo karto nuklysta nuo priežiūros tvarkaraščio. Dėl to kubilo vandenyje gali susiformuoti organines medžiagos. Kai taip atsitinka, šoko procedūra greitai grąžina viską į įprastą padėtį.

Išskirtinai ir reguliariai kaitinimosi kubilo vandenį reikia skaidrinti. Tam yra naudojami flokuliantai arba vandens skaidrintojai, kurie filtro pagalba skaidrina vandenį ir apsaugo nuo organinių medžiagų ir nuosėdų. Flokuliantas arba vandens skaidrintojas suteiks vandeniui ypač skaidrų įvaizdį ir atspindės saulės ar kito šaltinio šviesą. Nuo nuosėdų apsaugančios priemonės padės kovoti su kieto ar kalkėto vandens problemomis. Reguliarus skaidrinimo priemonių naudojimas gali palengvinti vidinės kubilo dangos valymą.

Kaitinimosi kubilo vidaus priežiūroje svarbu reguliariai tikrinti kubilo vidų (ar nėra įtrūkimų, medienos deformavimosi, purvo ar cheminių dėmių) ir valyti vadinamąją nešvarumų liniją – vandens liniją, kuri dažnai susidaro palei kubilo sienelę vandens paviršiaus lygyje. Ją sudaro kūno aliejai, prakaitas, fosfatai ir išoriniai dumbliai, kurie gali susidaryti per kurį laiką. Ją galima lengvai pašalinti naudojant minkštą šepetį suvilgytą vandens ir baliklio tirpalu. Dažniausiai rekomenduojame tai daryti kiekvieną kartą, kai pilnai keičiate vandenį (kas 2-3 mėnesiai). Tai užtrunka ne daugiau kaip 15 min. Nešvarumų linija turėtų būti nuvaloma, kai tik ji tampa pastebima, nes gali įsigerti į medienos pluoštą ir likti visam laikui.

Reguliariai, ne rečiau nei kas dvi savaites, patikrinkite ir vandens cirkuliacijos-filtracijos sistemos veikimą.

Kaitinimosi kubilo vandens filtravimo sistemos rekomenduojama priežiūra – tai reguliarus filtro kasetės valymas, nes filtro kasetės gyvavimas dažnai tiesiogiai susijęs su tuo, kaip kruopščiai ir dažnai tikrinate ir valote kasete.

Siūlome kas mėnesį valyti filtrą. Kuo švaresnis filtras, tuo efektyviau veiks siurblys, nes švarus filtras sudaro sąlygas greitesnei vandens cirkuliacijai, taip pat pastebėsite, kad vanduo ilgiau išlieka skaidrus. Filtrą galima pakišti po čiaupu arba praplauti sodo vandens žarna. Nerekomenduojame plauti filtro kasetės aukštu vandens slėgiu, nes taip filtras gali būti pažeistas. Tuo tarpu rekomenduojame naudoti filtro valymui skirtas chemines priemones. Tokios priemonės padeda nuvalyti purvą ir dumblius, o išvalius filtras atrodo beveik kaip naujas. Patariame kasmet pakeisti filtrą nauju. Taip pat svarbu patikrinti dugne esančią įsiurbimo angą, kurioje gali prisikaupti nuosėdų. Ši anga turi dangtelį, kuris apsaugo nuo bet kokių didesnių daiktų įsiurbimo. Dangtelis gali lengvai užsikišti nuo plaukų, lapų ar pluošto. Išvalykite jį kiekvieną kartą po naudojimo išimdami iš jo nuosėdas.

Nepaisant to, kaip dažnai savo kaitinimosi kubilu naudojatės, svarbu kas tris ar šešis mėnesius jį visiškai išdžiovinti, kad tarnautų ilgus metus. Tai ypač svarbu, jei gyvenate vietovėje, kur vanduo kietas ir kalkėtas. Kaitinimosi kubilo mediena kaupia vadinamąsias TDS – visiškai ištirpusių mineralų daleles ir nesvarbu, kaip kruopščiai kubilu rūpinatės. Taigi visiškas kubilo išdžiovinimas pašalina didesnę dalį nešvarumų ir kaitinimosi kubilas toliau veikia sklandžiai ir tarnauja ilgus metus.

 

kubilo vanduo